#Bělení zubů doma, přírodně a levně!

Bělení zubů z pohodlí domova je právě teď velmi žhavým trendem. Kdy jindy mít taky krásné bílé zoubky než v létě, kdy jsme opálení? Nejrůznější chemické bělení zubů není pro naše zuby a dásně zrovna ideální. Existují však i přírodní byliny, které dokáží zuby vybělit přirozeně a velmi účinně. Jak na to? Přináším Vám tedy spolehlivý a osvědčený návod, který za pár korun zvládnete z pohodlí domova.

Zdravé, rovné a sněhově bílé zuby jsou dominantou každé krásné ženy, ale i muže. Je důležité dentální hygienu nezanedbávat a starat se o své zuby velmi pečlivě, pokud chcete ve svém okolí zazářit tím pravým hollywoodským úsměvem. Není nutné však utrácet hromady peněz za chemické bělení, které vám většinou pokazí vaši vlastní zubní sklovinu a efekt bude vypadat uměle. Nic ale není zadarmo, pojďme se tedy společně podívat, čemu byste se měli vyhnout a jak si přímo doma vyrobit svoji bělící pastu z běžných surovin.

Některým nápojům a návykům se obloukem vyhněte...

Bílá řádka vašich zubů nezůstane dlouho bílá, pokud ji budete nadále znečišťovat. Měli byste vyřadit nebo alespoň omezit kouření, kávu, čaj, červené víno, limonády (hlavně Coca-Cola), které zanášejí zuby a bylo by tudíž velmi zbytečné je pořád dokola bělit.


Potraviny pro rychlé bělení

V předchozím odstavci jsme si řekli, čemu bychom se měli vyhnout pro bílý a zářivý úsměv. Teď nám tedy zbývají potraviny, které jsou naopak velmi vhodné pro lehké vybělení.

Nejlepší jsou jahody. Většinou se doporučuje je rozmixovat a nanést kartáčkem na zuby a nechat působit několik minut. Kdy jindy tohle vyzkoušet, než zrovna teď v jahodové sezóně?

Vhodná je i slupka od banánu či pomeranče. Bílý zbytek vlákniny si naneste na zuby a chvíli masírujte. Kromě spousty výživných hodnot navíc zuby pěkně vybělí.

Žvýkáním listů zeleného špenátu nebo máty či šalvěje si taky můžeme pomoci a v neposlední řadě je výborný i hřebíček.


Domácí bělení zubů

Pokud mají vaše zoubky na sobě už nějaký lehký povlak, tak je musíme lehce a opatrně vyčistit a vybělit. V poslední době tohoto přírodního triku využilo spoustu obchodníků a spousta z nich prodává kokosový olej či slavnou "černou" bělící pastu, kterou jste už určitě viděli u některých blogerek. Pečlivě jsem prostudovala složení všech těchto dostupných past a vymyslela jsem jednoduchý postup a recept, aby si takovou pastu mohl vyrobit každý z vás doma.

Základem je vždy kokosový olej - nejen že bělí zuby, ale má navíc i silné antibakteriální účinky, které jsou pro vaše ústa jako dělané. Nejen že tedy zuby vybělí, ale posílí dásně a zbaví ústa všech nežádoucích bakterií. Je vhodný i jako prevence proti zubnímu kazu. Jedna z firem dokonce prodává bělící pásky na zuby se složením: 100% kokosový olej. Není tedy lepší si koupit celou sklenici a užívat ho častěji na jídlo, v kuchyni i v kosmetice? 😊

Dalšími důležitými surovinami mohou být:

Kurkuma - je kořen vypadající podobně jak zázvor s velmi sytou žlutou barvou. Používá se jako koření a má silné bělící účinky.

Máta - nejenže nádherně voní, ale má také silné antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Hřebíček - aromatické koření, které se mimo jiné doporučuje i žvýkat v případě bolesti zubů.

Soda nebo kypřící prášek -napomáhá odstranění zubního kamene a mechanicky čistí zuby.

Černé uhlí (neboli aktivní uhlí) - pomáhá odstraňovat určité nečistoty plaku a usazeniny z jídla a pití ze zubů a čištění s ním je hned zřejmé a viditelné.

Citrón - má ojedinělou schopnost bělit a odstraňovat skvrny v ústech, navíc likviduje škůdce a chrání přirozenou mikroflóru. Je velice nepostradatelný v kombinaci s mátou při bělení zubů.


Recept na bělící zubní pastu pro každodenní použití:

  • 2 lžíce kokosového oleje v tekutém stavu (teplota nad 21 stupňů)
  • 1 lžička kurkumy
  • 2 lžičky sody
  • Pár kapek citrónu
  • Několik lístečků čerstvé nebo sušené máty
  • 6 ks hřebíčku

Všechny suché suroviny rozmixujeme společně s mátou a poté vsypeme do kokosového oleje, přidáme citrón. Důkladně rozmícháme.

Nabereme na kartáček a používáme místo normální zubní pasty. Důkladně zuby vyčistíme.


Kdo z Vás by měl zájem o recept na DIY ("do it yourself") černou pastu na bělení zubů, která se stala hitem Internetu - levně a z domácích surovin, nechte mi tu svůj e-mail a přesný foto-recept Vám zašlu!

Mějte se krásně!

S láskou

Vaše


Ann

Where now?!

Letní horké počasí hraje do noty našemu pitnému režimu. Kdy jindy je snazší ho dodržovat než v létě, když máme pořád hroznou žízeň? Co je však nejdůležitější pro naše tělo a na co nesmíme zapomínat? Spousta lidí si mylně myslí, že je důležité pít hodně a mají potom splněno. Já si myslím, že nejdůležitější není kolik toho vypijete, ale hlavně...

A zase ta cuketa! A na milion způsobů celé léto! Spousta lidí ji miluje a nedá na ni dopustit. Proč? Dá se rychle a jednoduše upravit, je velmi chutná a nemá žádnou specifickou nezvyklou chuť, a tudíž je i hodně variabilní. Zapečená cuketa, cuketové placičky, francouzské ratatouille, ale i cuketové buchty a koláče jsou skvělou chutí léta. Taky je...

Letní dny ukazují svoji moc v plné síle a červenec máme již téměř za sebou. Slunce svítí na plné obrátky a předává tak svoji energii všemožným rostlinám a plodům. Jedním z nich jsou také ostružiny, často neprávem přehlížené a zastíněné malinami, přesto všechno si však myslím, že si zasluhují výjimečnou pozornost. Obzvláště i ze zdravotních výhod,...